Gedimino prospekte duris atvers moderni „Live Square“ erdvė: žinomi pirmi nuomininkai

Atviroms mintims. Tokiu šūkiu miestiečius kvies nauja vieta Vilniaus Gedimino prospekte – „Live Square“. Čia iškils daugiafunkcinis kompleksas, kurį sudarys modernus verslo centras, apartamentai, viešoji erdvė su lauko terasa miestiečiams ir pirmasis Lietuvoje pasaulinio garso tinklo „Hilton Garden Inn“ viešbutis. Žinomi ir pirmieji verslo centro nuomininkai – jais tapo advokatų kontora „Sorainen“.

Bendras komplekso plotas sieks apie 18 tūkst. kv. m, o vertė – apie 49 mln. eurų. Projektą vykdo miesto plėtros bendrovė „Eika“, o architektūrinę dalį kuria architektų grupė „Unitectus“. Planuojama, kad „Live Square erdvė bus atidaryta 2019 m. pavasarį.

„Kurdami naują erdvę galvojome ne tik apie patogumą, kuris toks svarbus gyvenant mieste, bet ir naują patirtį, kurią ši erdvė suteiktų žmonėms. Taip kilo idėja vietos, kur organiškai jungtųsi verslo, meno ir technologijų naujovės, vyktų nuolatiniai jų mainai. Norime, kad čia atėję miestiečiai ir miesto svečiai galėtų ne tik prasmingai leisti laisvalaikį, bet ir pajaustų, kokiomis tendencijomis gyvena šiuolaikinis pasaulis, galiausiai – kas yra tas naujasis, modernus Vilnius“, – pristatydamas „Live Square“ viziją sako Domas Dargis, „Eika“ generalinis direktorius.

Pasak jo, pavadinimas „Live Square“ talpina kelis svarbius elementus. Žodis „live“ reiškia gyvenimą „čia ir dabar“, o „square“ nurodo į atvirumą ir dinamiką, kuri turėtų atgaivinti šiandien šiek tiek apsnūdusią Gedimino prospekto dalį ties Lukiškių aikšte.

Tikimasi, kad nauja sostinės erdvė suburs inovatyvią ir kultūringą bendruomenę, kuri investuos į žmones, žinias, drąsias ateities idėjas bei jų tarpusavio sąveiką. „Tai bus dabarties erdvė su ateities nuojauta“, – priduria D. Dargis.

Įvertino vietą

Pirmieji „Live Square“ verslo centro nuomininkai – advokatų kontora „Sorainen“ –išsinuomojo 2,1 tūkst. ploto patalpas. „Sorainen“ komanda nuolat auga, todėl atsirado poreikis ir didesnei darbo erdvei.

„Ieškodami naujos vietos biurui, vadovavomės keliais pagrindiniais kriterijais. Pirmas, kad mūsų nauja darbo vieta būtų komfortiška ir prisidėtų prie komandos produktyvumo, bendradarbiavimo, naujų idėjų gimimo ir tobulėjimo. Antras itin svarbus kriterijus, kad naujasis biuras mūsų klientams būtų patogioje ir lengvai pasiekiamoje vietoje“, – sako Tomas Kontautas, „Sorainen“ biuro Lietuvoje vadovaujantis partneris.

Atvira miestiečiams

„Live Square“ miestiečius kvies ne tik gyventi, dirbti, bet ir prasmingai leisti laisvalaikį. Čia bus įrengtas restoranas, ant stogo – gyvų ir žaliuojančių augalų supamos poilsio zonos bei  erdvi lauko terasa, nuo kurios atsivers vaizdas į Gedimino prospekto, Lukiškių aikštės ir Tauro kalno apylinkes.

Nusileidus nuo terasos, bus galima apsilankyti verslo centre veiksiančioje prekybos galerijoje bei pasivaikščioti skvere, kur bus įrengtas fontanas ir suformuotos poilsio zonos miestiečiams.

Miesto svečiai galės apsistoti keturių žvaigždučių „Hilton Garden Inn“ viešbutyje, kuriame  suplanuoti 164 kambariai, atitiksiantys tarptautinį „Hilton“ prekės ženklo standartą. Viešbutyje veiks sporto salė, restoranas su lauko terasa, 300 kv. m. konferencijų centras. Bendras viešbučio plotas sieks 7 tūkst. kv. m.

Modernus verslo centras su prekybinėmis patalpomis užims 6,8 tūkst. kv. m, o gyvenamasis pastatas, kuriame bus įrengti 88 apartamentai su balkonais ir terasomis –  4,7 tūkst. kv. m.

„Live Square“ daugiafunkcinis kompleksas suprojektuotas ir statomas atsižvelgiant į  tarptautinį tvariųjų pastatų standartą BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) bei sieks „Excellent“ („Puikus“) įvertinimo.