Livesquare Livesquare Livesquare
Atviroms
mintims
@

Apie projektą

LIVE – tai gyventi dabar. SQUARE – tai gyventi čia.

LIVE SQUARE – Vilniaus centro erdvė, kur pulsuoja gyvybė ir novatoriškumas, verda šiuolaikinių miestiečių gyvenimas ir kultūra. Ši erdvė prikelia apsnūdusią Gedimino prospekto dalį ir atveria ją aktyviam gyvenimui, darbui ir buvimui – čia ir dabar. LIVE SQUARE buria dinamišką ir kultūringą bendruomenę, įkvepia investuoti į žinias, idėjas ir žmones. Jų tarpusavio ryšį.

LIVE SQUARE vertina dabarties akimirką, bet nepamiršta praeities ir nebijo to, kas laukia ateityje. Priešingai, ji perėmė viską, kas buvo geriausia praeityje, o dabar, patirdama buvimo čia akimirką, gyvena ateities nuojauta. LIVE SQUARE – vienintelė vieta Vilniuje – organiškai sujungia biurus, parduotuves, gyvenamuosius namus ir turistinius objektus.

 

LIVE SQUARE duris atvers 2019 metais. Jame įsikurs „Hilton Garden Inn“ viešbutis (7.000 kv. m.), verslo centras su prekybinėmis patalpomis (6.800 kv. m.) bei gyvenamasis pastatas (4.700 kv. m.) su 88 apartamentais.

Jau žinomi ir pirmieji LIVE SQUARE verslo centro nuomininkai – jais tapo advokatų kontora „Sorainen“, kuri išsinuomojo 2,1 tūkst. ploto patalpas.

Architektūra

Urbanistinė vizija – sukurti šiuolaikišką ir miestietišką integruotą kompleksą, skirtą darbui, poilsiui ir gyvenimui. Užbaigiant formuoti šios miesto dalies urbanistinį audinį, sukuriama aktyvi ir gyvybinga aplinka, savo architektūra, viešosiomis erdvėmis, įsikursiančiais gyventojais ir verslais praturtinanti centrinį Vilnių.

Dainavos gatvės atkarpoje įrengiamas dengtas pasažas. Iš pasažo numatyti pagrindiniai įėjimai į viešbutį, verslo centrą, parduotuves ir restoranus. Šiaurinėje pusėje pasažas išsilieja į atvirą viešąją erdvę link Gedimino prospekto. Ši centrinė dalis yra tarsi vartai į visą kompleksą, jo centrinė viešoji erdvė, dengta lengvų ir grakščių konstrukcijų stogu.

Planuojamas fasadų medžiagiškumas – stiklo-aliuminio konstrukcijų fasadinė sistema su natūralaus akmens plokštėmis ir aliuminio kompozito lankstiniais. Langai ir vitrinos skaidomi vertikaliais piliastrais, pabrėžiant pastato aukštį ir elegantiškumą. Pastatų stogai apželdinami ir išnaudojami terasoms, iš kurių atsivers miesto centrinės dalies panoramos.

Architektų komanda: Povilas Čepaitis, Dainius Čepurna, Valdemaras Bučys, Linda Šeženytė, Žilvinas Urbas ir kiti architektų grupės UNITECTUS nariai, prisidedantys prie projekto kūrimo.