Livesquare Livesquare Livesquare
Atviroms
mintims
@

Apie projektą

Live Square“ – daugiafunkcinis kompleksas, atidarytas 2019 m., kurį sudaro modernus verslo centras, apartamentai, viešoji erdvė su lauko terasa miestiečiams ir pirmasis Lietuvoje pasaulinio garso tinklo „Hilton Garden Inn“ viešbutis.

Bendras komplekso plotas siekia apie 18 tūkst. kv. m, o vertė – apie 49 mln. eurų. Projektą vykdė miesto plėtros bendrovė „Eika“, o architektūrinę dalį kūrė architektų grupė „Unitectus“, su vedančiuoju architektu Povilu Čepaičiu.

„Live Square“ pavadinime talpinami keli svarbūs elementai. Žodis „live“ reiškia gyvenimą „čia ir dabar“, o „square“ nurodo į atvirumą ir dinamiką, kuri simbolizuoja apsnūdusios Gedimino prospekto dalies ties Lukiškių aikšte atgaivinimą. Tikimasi, kad nauja sostinės erdvė suburs inovatyvią ir kultūringą bendruomenę, kuri investuos į žmones, žinias, drąsias ateities idėjas bei jų tarpusavio sąveiką.

Architektūra

Dainavos gatvės atkarpoje įrengiamas dengtas pasažas. Iš pasažo įrengti pagrindiniai įėjimai į viešbutį, verslo centrą, parduotuves ir restoranus. Šiaurinėje pusėje pasažas išsilieja į atvirą viešąją erdvę link Gedimino prospekto. Ši centrinė dalis yra tarsi vartai į visą kompleksą, jo centrinė viešoji erdvė, dengta lengvų ir grakščių konstrukcijų stogu.

Fasadų medžiagiškumas – stiklo-aliuminio konstrukcijų fasadinė sistema su natūralaus akmens plokštėmis ir aliuminio kompozito lankstiniais. Langai ir vitrinos skaidomi vertikaliais piliastrais, pabrėžiant pastato aukštį ir elegantiškumą. Pastatų stogai apželdinami ir išnaudojami terasoms, iš kurių atsiveria miesto centrinės dalies panoramos.